masażer
Informacje

Rolki do masażu i masażery – alternatywa?

Zadbanie odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną dla większości z nas jest sprawą oczywistą. Czasami jednak niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia zdarzają się rozmaite bóle i problemy zdrowotne. W przypadku bólów mięśniowych czy też problemów ze stawami bardzo pomocny może okazać się uda nie do specjalisty, jakim jest fizjoterapeuta. Specjaliści z tej dziedziny pomogli już bardzo wielu osobom i doskonale radzą sobie z typowymi dolegliwościami naszego ciała.

Oczywiście oprócz wizyty u specjalisty możemy również starać się sobie poradzić samodzielnie. Wśród popularnych metod radzenia sobie z problemami mięśniowymi wyróżnić należy przede wszystkim rozmaite masażery oraz rolki do masażu. To bardzo proste przedmioty, które jednak mogą przynieść nam niespotykaną ulgę w przypadku wielu typowych dolegliwości. Polecane są przede wszystkim sportowcom i osobom żyjącym bardzo aktywnie, ale sprawdzają się również doskonale w przypadku osób pracujących w biurach, które potrzebują odrobiny ruchu i aktywności fizycznej, a nie mają jej dostatecznie dużo. W takiej sytuacji nasze ciało Będzie znacznie bardziej narażone na bóle mięśniowe oraz stawów i właśnie dlatego przydatnym rozwiązaniem będzie korzystanie z masażerów. Na rynku znajdziemy ich 10 rodzajów. Część z nich dedykowana jest jedynie do konkretnych części ciała, tak jak na przykład masażer kręgosłupa. Typowe rolki do masażu zwykle służą do masowania rozmaitych partii mięśniowych. Należy jednak pamiętać` aby wykorzystywać się zgodnie z przeznaczeniem i dokładnie w taki sposób, w jaki powinny być wykorzystywane. Do pleców znajdziemy również specjalistyczne rolki, które zwykle nie posiadają wypustek tak jak w przypadku rolek do mięśni. Tak zwany Blackroll uważany jest za doskonały sposób na poradzenie sobie z wieloma dolegliwościami pleców.

            Aturalnie rolki takie nie zastąpią w żadnym wypadku wizyty u profesjonalnego fizjoterapeuty i fizykoterapii w profesjonalnym gabinecie, ale w wielu wypadkach pozwalają nam na ulżenie sobie w typowych i niegroźnych dla nas dolegliwościach dnia codziennego. Należy pamiętać o ich właściwym, ale i regularnym stosowaniu, bowiem jednorazowe użycie zwykle nie przyniesie takich efektów jak kilkukrotne. Mają jeszcze jedną istotną zaletę – są niezwykle tanie i pozwalają na zrobienie naprawdę sporej pracy z anszym ciałem dokładnie kiedy chcemy i gdzie chcemy. Ćwiczyć możemy przecież w domu czy nawet w pracy w trakcie przerw.

Dodaj komentarz